Vánoční svátky 23.12.2019 až 31.12.2019 ZAVŘENO
věrnostní program naše pobočky

Pro provozy bez speciálních požadavků používáme základní sádrokartonové desky, které se značí RB a GKB. Mají světle šedou barvu a u nás jsou k dostání v tloušťkách 12,5 a 15 milimetrů. Tyto desky dodáváme v šířkách 1250 a 1200 milimetrů, délky desek jsou 2000, 2500, 2600, 2750 a 3000 milimetrů.

Pro provozy s vyššími požadavky na odolnost vůči vlhku, například koupelny, toalety nebo kuchyně, používáme impregnované sádrokartonové desky s označením RBI a GKBI. Mají světle zelenou barvu a u nás jsou k dostání v tloušťce 12,5 milimetrů. Tyto desky dodáváme v šířkách 1250 a 1200 milimetrů, délky desek jsou 2000, 2500 a 2600 milimetrů.

Do provozů s nároky na vyšší protipožární bezpečnost používáme protipožární sádrokartonové desky s označením RF a GKF. Desky mají červenou barvu a u nás jsou dostání v tloušťkách 12,5 a 15 milimetrů. Protipožární desky dodáváme v šířce 1250 milimetrů a délce 2000 milimetrů.

Do náročnějších provozů s vyššími nároky, kde klademe důraz na kombinaci odolnosti proti požáru a odolnosti proti vlhkosti používáme protipožární impregnované desky s označením RFI a GKFI. V případě, že vám záleží i na zvýšené akustické pohodě sáhněte po desce MA (modrá akustická deska). Tato deska je nejen protipožární a impregnovaná, ale díky použité technologii dokáže v kombinaci s precizní montáží výrazně zlepšit akustickou pohodu. Protipožární impregnované desky a akustické desky jsou k dostání v tloušťkách 12,5 a 15 milimetrů, šířka těchto desek je 1250 milimetrů a délka je 2000 milimetrů.

Sádrokartonové desky upevňujeme na rastr z plechových profilů nebo na dřevěný rošt pomocí rychlošroubů. Profily dělíme na stropní (CD a UD) a stěnové (CW, UW a UA), vždy podle toho, jakou konstrukci vyrábíme. Rastr z profilů připevňujeme k nosné konstrukci, v případě příček mluvíme o kotvení do podlahy, stropu a zdí. U podhledů můžeme rastr buďto připevnit ke stropu a obvodovým zdem, nebo jej zavěsit na ocelové dráty. Varianta zavěšení na ocelové dráty je vhodná v případech, kdy výrazně snižujeme výšku podhledu. Po připevnění desek na vytvořenou konstrukci přetmelíme spoje a hlavičky šroubů ve dvou fázích. Příslušenství k suché výstavbě je velmi obsáhlé a pro zjednodušení vám s ním poradíme přímo na našich prodejnách.

Zdá se vám těch informací hodně? Nebojte, nenecháme vás v tom samotné. Na našich prodejnách vám poradíme s výběrem vhodného materiálu přesně pro vaši stavbu.

sledujte nás na Instagramu

Nenašli jste co jste hledali, jste ve spěchu nebo si nevíte rady?

kontaktujte nás
Zajistíme dopravu
Zajistíme
dopravu
Poraďte se
Poraďte
se
Zpracování cenové nabídky
Zpracování
cenové nabídky
Sleva za zapůjčení přívěsných vozíků
Sleva za zapůjčení
přívěsných vozíků
Wifi zdarma
Wifi
zdarma
Občerstvení při nákupu
Občerstvení
při nákupu
Již 26 let na trhu

Chcete dostávat informace o novinkách a speciálních slevách mezi prvními?

Vyplněním svého e-mailu uděluji souhlas se zpracováním osobních údajů, více informací zde.