Pro provozy bez speciálních požadavků používáme základní sádrokartonové desky, které se značí RB a GKB. Mají světle šedou barvu a u nás jsou k dostání v tloušťkách 12,5 a 15 milimetrů. Tyto desky dodáváme v šířkách 1250 a 1200 milimetrů, délky desek jsou 2000, 2500, 2600, 2750 a 3000 milimetrů.

Pro provozy s vyššími požadavky na odolnost vůči vlhku, například koupelny, toalety nebo kuchyně, používáme impregnované sádrokartonové desky s označením RBI a GKBI. Mají světle zelenou barvu a u nás jsou k dostání v tloušťce 12,5 milimetrů. Tyto desky dodáváme v šířkách 1250 a 1200 milimetrů, délky desek jsou 2000, 2500 a 2600 milimetrů.

Do provozů s nároky na vyšší protipožární bezpečnost používáme protipožární sádrokartonové desky s označením RF a GKF. Desky mají červenou barvu a u nás jsou dostání v tloušťkách 12,5 a 15 milimetrů. Protipožární desky dodáváme v šířce 1250 milimetrů a délce 2000 milimetrů.

Do náročnějších provozů s vyššími nároky, kde klademe důraz na kombinaci odolnosti proti požáru a odolnosti proti vlhkosti používáme protipožární impregnované desky s označením RFI a GKFI. V případě, že vám záleží i na zvýšené akustické pohodě sáhněte po desce MA (modrá akustická deska). Tato deska je nejen protipožární a impregnovaná, ale díky použité technologii dokáže v kombinaci s precizní montáží výrazně zlepšit akustickou pohodu. Protipožární impregnované desky a akustické desky jsou k dostání v tloušťkách 12,5 a 15 milimetrů, šířka těchto desek je 1250 milimetrů a délka je 2000 milimetrů.

Sádrokartonové desky upevňujeme na rastr z plechových profilů nebo na dřevěný rošt pomocí rychlošroubů. Profily dělíme na stropní (CD a UD) a stěnové (CW, UW a UA), vždy podle toho, jakou konstrukci vyrábíme. Rastr z profilů připevňujeme k nosné konstrukci, v případě příček mluvíme o kotvení do podlahy, stropu a zdí. U podhledů můžeme rastr buďto připevnit ke stropu a obvodovým zdem, nebo jej zavěsit na ocelové dráty. Varianta zavěšení na ocelové dráty je vhodná v případech, kdy výrazně snižujeme výšku podhledu. Po připevnění desek na vytvořenou konstrukci přetmelíme spoje a hlavičky šroubů ve dvou fázích. Příslušenství k suché výstavbě je velmi obsáhlé a pro zjednodušení vám s ním poradíme přímo na našich prodejnách.

Zdá se vám těch informací hodně? Nebojte, nenecháme vás v tom samotné. Na našich prodejnách vám poradíme s výběrem vhodného materiálu přesně pro vaši stavbu.

99+ inspirací pro vaší stavbu

ZOBRAZIT DALŠÍ inspirace