Wienerberger

Přední výrobce cihelných prvků, konkrétně zdícího systému Porotherm, působí na českém trhu již od roku 1992. Cihelné prvky jsou ryze české výroby a podléhají nejvyšším nárokům na kvalitu. Ve spolupráci se společností Wienerberger jsme schopni zajistit nejen obvodové a vnitřní zdivo včetně překladů, ale i stropní systém a bednění ztužujícího věnce.

Cihelné bloky se dělí primárně na broušené a nebroušené zdivo. Zásadní rozdíl mezi těmito dvěma typy cihelných bloků je v pojivu. Broušené zdivo (označované jako „Profi“) je daleko přesnější a jako pojivo se používá tenkovrstvé lepidlo nebo pěna Dryfix. Naopak nebroušené zdivo se klade do maltového lože. Tento způsob pokládky se používá především u vysokopevnostního (P10–P20) a akustického zdiva (AKU). V názvech nebroušeného zdiva se nevyskytuje označení „Profi“.

Cihly se dále dělí do čtyř skupin podle svých klíčových vlastností:


CLASSIC -  broušené i nebroušené, určené pro obvodové a vnitřní zdivo, vynikají především svou hospodárností.

COMFORT (POROTHERM EKO+ PROFI) - vynikají zlepšenými tepelně izolačními vlastnostmi broušeného zdiva.

ENERGY+ (POROTHERM T PROFI) - unikát na tuzemském trhu – dutiny těchto tvárnic jsou vyplněny minerální vatou, proto má toto broušené zdivo ty nejlepší tepelně izolační vlastnosti z celého portfolia výrobce.

AKU - broušené i nebroušené zdivo s vyšší pevností pro provozy s vyššími nároky na akustickou neprozvučnost nebo mezibytové příčky. Vhodné jako obvodové, vnitřní nosné a příčkové zdivo.

Chcete poradit? Nechte si ZDARMA zpracovat nabídku na míru!

1. Do 48 hodin se vám ozveme.
2. Společně vybereme vhodný typ stavebního materiálu a spočítáme jeho potřebné množství.
3. Následně připravíme cenovou nabídku.
4. Odborný prodejce zodpoví vaše dotazy a poradí vám.

Vyplňte formulář níže a nabídku vám NEZÁVAZNĚ připravíme!.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů, více informací zde.

Hledáme nové parťáky

Jdete do toho?