Knauf Ceiling Solutions

Knauf Ceiling Solutions patří k předním evropským výrobcům modulárních podhledových systémů, který má zastoupení po celém světě.
Dnes je Knauf Ceiling Solutions silnou značkou nabízející odborné znalosti v oblasti kompletních systémových řešení modulárních stropů a interiérových systémů, využívajících vysoce výkonných produktových značek a sortimentu.
 

Přehled řady AMF THERMATEX a ECOMIN:

 
AMF THERMATEX® MINERÁLNÍ DESKY WET-FELT
Podhledové desky, vyrobené mokrou technologií wet-felt, jsou považovány za mezinárodní standard kvality a funkčních vlastností výrobků tohoto typu.
Vyrábí se z bio rozpustné minerální vlny, perlitu, jílu a škrobu, a jsou tedy založeny na přírodních, udržitelných a obnovitelných zdrojích surovin.
 
KLASICKÉ PODHLEDY
THERMATEX® Fresko - podhledová deska, která nabízí výborné stavebně fyzikální vlastnosti jak v oblasti požární ochrany, tak akustiky a přesvědčí každého vyznavače klasického vzhledu podhledu.
THERMATEX® Feinfresko - je podhledová deska, která zajišťuje dobrou akustiku. Nabízí dobré hodnoty zvukové pohltivosti a vytváří klasický vzhled podhledu.
THERMATEX® Schlicht - deska s hladkým a elegantním povrchem - ideální materiál pro dotvoření klidné atmosféry v místnosti.
THERMATEX® Mercure - deska s jednoduchým a decentním povrchem. Vytváří nenápadný vzhled, který se hodí do každé místnosti a podporuje klidný design podhledu.
THERMATEX® Feinstratos - deska z minerální vlny s ověřenými výbornými stavebně fyzikálními vlastnostmi. Povrch tvoří jemný posyp připomínající štuk a umožňuje vytvořit jednolitý harmonický klasický vzhled podhledu.
THERMATEX® Feinstratos micro perforiert - podhledová deska s jemně pískovaným povrchem a s vynikajícími stavebně fyzikálními vlastnostmi především v oblasti požární ochrany a akustiky.
THERMATEX® Laguna - podhledová kazeta s jemnou a nepravidelnou strukturou, připomínající kapky perlivé vody, která přesvědčí vynikajícími fyzikálními vlastnostmi, zejména v oblasti požární ochrany. 
THERMATEX® Laguna micro perforiert - deska s dobrými fyzikálními vlastnostmi v oblasti požární ochrany i akustiky. Jemný vzor s nepravidelnou strukturou, která připomíná kapky vody, vytváří elegantní vzhled a vytváří harmonický dojem z podhledu.
THERMATEX® Star - deska s pozoruhodnou akustiku splňující všechny požadavky na požární ochranu. Velmi jemná, nepravidelná struktura otvorů na jinak hladkém povrchu tvoří nápadný a elegantní vzhled podhledu a hodí se tak dokonale do moderních designových konceptů.
ECOMIN® Filigran - stropní deska z minerální vlny, jílu a škrobu, opatřená finální povrchovou úpravou nástřikem barvy nebo ražením. Má jemně děrovaný hladký povrch pro nenáročné použití.
ECOMIN® Planet - deska s jednoduchým neorientovaným povrchem pro běžné použití, prováděný ražením a konečnou úpravou barvou.
ECOMIN® Orbit - deska s mírně drsný povrchem se strukturou posypu pro nenáročné použití.
ECOMIN® Antaris C - minerální deska s hladkým povrchem v bílé barvě, zachovávající akustické hodnoty standardní minerální desky.
 
AKUSTICKÉ PODHLEDY
THERMATEX® Alpha ONE - stabilní, lehká akustická deska kašírovaná netkanou textilií s nejvyšší zvukovou pohltivostí.
THERMATEX® Alpha - podhledová deska kašírovaná netkanou textilií s nástřikem barvou a s vysokou zvukovou pohltivostí. Kromě akustických vlastností, které ji řadí do třídy zvukové pohltivosti A, má i další důležité vlastnosti důležité v požární ochraně a hygieně.
THERMATEX® Alpha Colour - řada desek, která nabízí ideální akustické a optické řešení pro atraktivní a moderní prostory. Splňují nejvyšší požadavky na zvukovou pohltivost a nabízí i další výborné stavebně fyzikální vlastnosti. Svou barevností oživí každý dynamický interiér.
THERMATEX® Alpha Schwarz - optimální řešení především pro prostory v kinech. Splňuje nejvyšší požadavky na zvukovou pohltivost a nabízí i další výborné stavebně fyzikální vlastnosti.
THERMATEX® Alpha HD - deska určená pro systémy se skrytou konstrukcí nebo využívající panelové formáty. Vedle akustiky zaujme i ušlechtilý hladký vzhled podhledu.
THERMATEX® Silence - jednoduchá, elegantní deska s dvouvrstvou strukturou skládající se z minerálních desek Thermatex, která spolu tvoří akustickou desku s povrchovou úpravou netkanou textilií s nástřikem barvy.
THERMATEX® Thermofon - podhledová deska s elegantním designem, která se vyznačuje vynikajícími hodnotami zvukové pohltivosti.
THERMATEX® Acoustic - deska s elegantním a hladkým designem, která dosahuje dobrých hodnot zvukové pohltivosti a velmi dobrých hodnot podélné vzduchové neprůzvučnosti.
THERMATEX® Acoustic dB - deska s vysokými požadavky na podélnou vzduchovou neprůzvučnost. K dispozici je ve dvou variantách s tloušťkou 24 a 30 mm.
THERMATEX® Acoustic dB43 - minerální deska s hladkým povrchem v bílé barvě, s dobrou zvukovou pohltivostí a velmi dobrou neprůzvučností, zachovávající hodnoty požární odolnosti standardní minerální desky.
THERMATEX® Acoustic RL - deska s velmi dobrými zvukově odrážejícími parametry. Je vhodná zvláště pro použití jako reflexní část podhledu v kombinaci s vysoce pohltivými deskami.
 
HYGIENICKÉ PODHLEDY
THERMATEX® Aquatec - optimální řešení pro místnosti s vysokou vlhkostí. Díky svému zvláštnímu složení je trvale rozměrově stabilní i při trvalé vysoké vlhkosti vzduchu a při teplotách 0°C do 40°C.
THERMATEX® Alpha Hygena - akustická podhledová deska, která nabízí bakteriostatickou a fungicidní úpravu pro použití ve zdravotnictví a podobně.
THERMATEX® Thermaclean S - pohledová deska, která splní ty nejvyšší hygienické požadavky. Její povrchová úprava je omyvatelná a působí preventivně proti růstu bakterií a plísní.
THERMATEX® Thermofon Hygena - vyznačuje se vynikajícími hodnotami zvukové pohltivosti. Nabízí bakteriostatickou a fungicidní úpravu například pro použití ve zdravotnictví.
THERMATEX® Schlicht Hygena - podhledová deska s hladkým, elegantním designem a s preventivním působením proti bakteriím a plísním.
 
DESIGNOVÉ PODHLEDY
THERMATEX® Varioline Metall - základem je deska kašírovaná netkanou textilií, která je potištěna grafických vzorem se vzhledem kovových perforovaných kazet. Nejčastěji vychází z desky Thermatex® Alpha, která kromě vysoké pohltivosti zvuku poskytuje i dobré parametry v oblasti požární ochrany.
THERMATEX® Varioline Holz - základem je deska ze skupiny Acoustic Range (nejčastěji Thermatex® Alpha). Jako předloha jsou v tomto provedení použity vzory napodobující vzhled dřevěné dýhy.
THERMATEX® VarioLine Motiv - základem je deska ze skupiny Acoustic Range (nejčastěji Thermatex® Alpha), která je potištěna grafických vzorem podle volby zákazníka.
THERMATEX® Symetra Rg 4-16 - deska nabízející mimořádný design s vynikající akustikou. Dosahuje výborných hodnot v oblasti požární ochrany.
THERMATEX® Symetra Rg 4-10 - rovnoměrně perforovaná kazeta, která vedle velmi dobrých akustických hodnot umožňuje řešit i požární ochranu. Její povrch tvoří vrtané otvory o průměru 4 mm, vzdálené 10 mm, které vytváří strukturu podtrhující jemné proporce podhledu.
THERMATEX® Symetra Rg 2,5-10 - minerální podhledová deska, jejíž design je určen přímými řad otvorů. Splňuje nejvyšší požadavky v oblasti požární ochrany i akustiky.
THERMATEX® Symetra Rg 4-16 / 4x4 - deska s vynikajícími hodnotami v oblasti požární ochrany a akustiky. Její jedinečnost spočívá v tzv. blokovém děrování.
THERMATEX® Symetra Rs 15/20 - stropní deska děrovaná v celé tloušťce desky s hladkým povrchem, používaná pro realizaci akustických podhledů v esteticky náročných prostorech.
THERMATEX® Kombimetall Glatt - deska s kovovým klasickým povrchem umožňujícím, vzhledem k mechanické odolnosti, dobrou udržovatelnost podhledu. Nabízí velmi výhodné hodnoty neprůzvučnosti a zachovává hodnoty požární odolnosti minerálních desek.
THERMATEX® Kombimetall perforiert - kovový klasický povrch umožňující, vzhledem k mechanické odolnosti, dobrou udržovatelnost podhledu. Protože se jedná o kombinaci s klasickou deskou Thermatex, nabízí velmi výhodné hodnoty zvukové pohltivosti i neprůzvučnosti.
 
PODHLEDOVÉ OSTRŮVKY, BAFFLY A STĚNOVÉ ABSORBERY
THERMATEX® Sonic arc - konkávní a konvexní podhledové ostrůvky, které umožňují vytvořit zajímavé kontrasty.
THERMATEX® Sonic modern - podhledový ostrůvek s přiznaným hliníkovým rámem. Vhodný pro použití zejména v architektonicky náročných aplikačních oblastech, jako jsou haly a recepce, restaurace a moderní kancelářské prostředí.
THERMATEX® Sonic sky - flexibilní podhledový ostrůvek, který nabízí projektantům a architektům nebývalou volnost pro návrh akustických a designových řešení interiéru.
THERMATEX® Baffel Classic - podhledové plochy bafflů kašírované netkanou bílou textilií v sobě spojují funkčnost s nadčasovou čistou hladkou linií. Systém se uplatní především tam, kde se požaduje jasný vzhled a nenápadný design bez toho, aby se muselo rezignovat na optimalizaci akustiky.
THERMATEX® Baffel Colour - podhledové plochy bafflů kašírované netkanou barevnou textilií v sobě spojují funkčnost s nadčasovou čistou hladkou linií. Systém se uplatní především tam, kde se požaduje jasný vzhled a oživený design bez toho, aby se muselo rezignovat na optimalizaci akustiky.
THERMATEX® Baffel Exclusive - produkty přinášejí do interiéru zcela novou kvalitu a funkčnost. Panely kašírované netkanou textilií potištěnou grafickou předlohou podle volby zákazníka v sobě spojují funkčnost s dynamickým designem.
THERMATEX® Line Modern - stěnový absorber, který se skládá z minerální desky kašírované netkanou textilií a hliníkového rámu. Povrch desky může být bílý, v barvách podle vzorníku Knauf AMF případně s potiskem grafickou předlohou podle volby zákazníka.
 
SYSTÉMOVÁ ŘEŠENÍ KNAUF AMF
Systémy A - Skrytá konstrukce
Systém B - Šroubovaná konstrukce
Systém C - Viditelná konstrukce
Systém C/SF - Konstrukce montovaná zdola
Systém F - Chodbové systémy
Systém I - Paralelní rastrová konstrukce
Systém F30 uno - Samostatný požární předěl
System W - Stěnový obklad
Podhledové ostrůvky
Baffly
Stěnové obklady
AMF TACET® - Bezesparý akustický podhled
 
PROTIPOŽÁRNÍ SYSTÉMY
Podhledy Knauf AMF, navrhované v souladu s ČSN EN 13964 a podle řady ČSN 7308xx, jsou vždy kombinací kovové nosné konstrukce a podhledových desek. Materiálová báze desek Thermatex, tzn. minerální vlna, jíl, škrob a perlit, vytváří optimální výchozí předpoklady pro použití výrobku v oblasti zlepšení požárně technických vlastností vodorovných nosných konstrukcí a to jak zvýšením požární odolnosti stropů, tak ochranou únikových cest před působením požáru v mezistropním prostoru.

Chcete poradit? Nechte si ZDARMA zpracovat nabídku na míru!

1. Do 48 hodin se vám ozveme.
2. Společně vybereme vhodný typ stavebního materiálu a spočítáme jeho potřebné množství.
3. Následně připravíme cenovou nabídku.
4. Odborný prodejce zodpoví vaše dotazy a poradí vám.

Vyplňte formulář níže a nabídku vám NEZÁVAZNĚ připravíme!.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů, více informací zde.

Hledáme nové parťáky

Jdete do toho?